Czego unikać na pierwszej randce – poradnik

107

Pierwsza randka to stresujące wydarzenie, do którego warto się odpowiednio przygotować. Ważne jest to, aby wiedzieć jak się zaprezentować. Pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie można zrobić drugi raz. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czego unikać na pierwszej randce aby wypaść dobrze i zyskać szansę na drugie spotkanie.

Wygląd ma znaczenie

Chociaż mówią, że wygląd nie jest najważniejszy, niewątpliwie ma znaczenie. To właśnie na wygląd zwracamy uwagę najpierw i często jest to kwestia, która decyduje o chęci kolejnego spotkania z drugą osobą. Co jest najważniejsze? Warto zwrócić szczególną uwagę na estetykę. Nie jest ważne to, jaki kolor lubisz albo czy wolisz koszulę czy t-shirt. Najważniejsze jest to, aby przyjść w czystym i schludnie wyglądającym ubraniu. Dobra prezencja jest bardzo ważna, warto o nią zadbać.

Rozmowa – czego nie robić?

Poza wyglądem, ważna jest także rozmowa. Są pewne tematy oraz zachowania, których warto unikać na pierwszej randce:

  • Kompleksy – każdy jakieś ma, warto jednak nie zgłębiać tego tematu na pierwszym spotkaniu. Jeśli rozmowa zmierza w tę stronę, można wspomnieć krótko o swoich kompleksach, ale warto unikać długiej opowieści na ten temat. Dlaczego? Ponieważ możesz sprawiać wrażenie osoby zakompleksionej, o niskim poczuciu własnej wartości. Niestety taka postawa często odstrasza.
  • Byli partnerzy – konkretnie chodzi tutaj o wyjawienie sekretów, ciągłe narzekanie na byłych partnerów. Jeśli będziesz to robić, możesz sprawiać wrażenie ciągle niezadowolonej osoby, która nie przywiązuje wagi do zatrzymywania wrażliwych informacji o drugim człowieku dla siebie. Takim osobom nie należy ufać.
  • Dużo informacji – jesteś gadułą? Warto zapanować nad tym podczas pierwszej randki. Pamiętaj, że uczestniczą w niej dwie osoby. Daj szansę drugiej osobie na wypowiedź. W przeciwnym wypadku może ona pomyśleć, iż nie chcesz jej poznać.

Zakończenie

Jeśli wybierasz się na pierwszą randkę, zadbaj o odpowiednie wrażenie. Ważne jest to, aby ubrać się schludnie, ponieważ wygląd ma znaczenie. Podczas rozmowy staraj się unikać zbyt szczegółowego opowiadania o swoich kompleksach oraz o byłych partnerach. Staraj się także poznać drugą osobę i dać jej szansę na opowiedzenie o sobie. Warto także unikać chodzenia na randki, jeśli humor nie dopisuje. Wówczas przebieg całego spotkania może dalece odbiegać od przyjemnej atmosfery.

źródło: https://kamasutra.pl