Czy seks wpływa pozytywnie na nasz związek?

92

Seks to coś, bez czego wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Może on mieć jednak różną formę. Niektórzy uprawiają go wyłącznie w związkach, a inni stawiają także na tak zwany seks bez zobowiązań. Nie można zatem wątpić w to, że stosunek jest przyjemnością samą w sobie. Jak jest jednak z seksem w związkach? Czy wpływa on pozytywnie na więź łączącą dwoje ludzi, czy też ilość oraz jakość stosunków nie ma większego znaczenia dla związku? Warto poznać odpowiedź na te pytania, zwłaszcza jeśli pozostajemy w jakiejś relacji. 

Seks pomaga budować więzi

Badania naukowe jednoznacznie dowiodły, że podczas stosunku seksualnego wydziela się wiele hormonów, takich jak chociażby oksytocyna. Warto dodać, że jest ona zwana także hormonem przywiązania. Odpowiedź na pytanie o to, czy seks pozytywnie wpływa na związek nasuwa się więc sama. Dzięki regularnym zbliżeniom intymnym, czujemy ze swoim partnerem zdecydowanie bliższą więź. Przywiązujemy się do niego i chcemy jak najczęściej przebywać w pobliżu. Co ciekawe, nie ma większego znaczenia to, czy seks jest zakończony orgazmem, czy też nie. Ważne jest natomiast to, aby obie strony wsłuchiwały się wzajemnie w swoje potrzeby i starały się je realizować. Nie można jednak robić niczego wbrew sobie, dlatego dialog jest niesamowicie ważny. 

Seks jest zdrowy!

Nie ulega wątpliwości, że systematyczne uprawianie seksu wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Mowa tu zarówno o tym fizycznym, jak i psychicznym. Osoby, które regularnie się kochają mają lepszy nastrój i bardziej wydolny organizm. Jeżeli zaś czujemy się dobrze i rzadko chorujemy, możemy stworzyć jeszcze lepszy związek. Nie będziemy tak bardzo podatni na stres, który często zabija przyjemność ze wspólnie spędzanych chwil. Będziemy mogli również udać się na długą wyprawę górską, bo nasz organizm dzięki seksowi będzie po prostu w o niebo lepszej formie! Ważne jest jednak to, aby seks był odpowiedzialny. Jeśli nie chcemy począć dziecka, zabezpieczajmy się. Lęk związany z możliwością zajścia w nieplanowaną ciążę skutecznie będzie bowiem obniżał jakość stosunków. 

Źródło: https://maxporn.pl/