Dlaczego końcówka pandemii jest najgroźniejsza dla twojego związku?

135

Koronawirus zniszczył wiele związków – a jeszcze więcej dziennie przez niego się rozpada. W końcu wielu po prostu troszczy się o siebie, nie biorąc pod uwagę swoich partnerów. Ale dlaczego to właśnie końcówka pandemii jest najgroźniejsza dla twojego związku?

Dlaczego końcówka pandemii jest najgroźniejsza dla twojego związku?
Dlaczego końcówka pandemii jest najgroźniejsza dla twojego związku?

Wiele osób straciło cel

Z powodu początkowej paniki wywołanej przez pandemię niektórzy ludzie nagle zmienili swoje plany życiowe. Pojednanie wspólnych celów życiowych jest zazwyczaj bardzo trudne – dwa różne światopoglądy często mogą jedynie wypracować drogę do wspólnego szczęścia poprzez kompromis, więc bądźcie tego świadomi i wybierzcie sobie partnera, który ma podobne spojrzenie na życie.

Jak koronawirus zagraża twojej relacji?

Sporą winę ponoszą tutaj wszelkie ograniczenia swobody poruszania się, co utrudnia prawdziwe poznanie siebie i swojego partnera. Oczywiście musimy współpracować, abyśmy mogli zrozumieć, co się mówi i czy się nawzajem słuchamy. O dobrych relacjach możemy dowiedzieć się poprzez zachowania partnera oraz to, jak daleko możemy się posunąć, aby poprawić nasze relacje. Jednak dobra wola jest niezbędna do budowania udanych relacji – niestety jednak czasami w tym procesie pojawiają się czerwone flagi. Jedną z możliwych przyczyn przerwania początkowej udanej relacji może być to, że nie chcemy ujawniać naszych potrzeb, lub też partner może okazać długo ukrywaną toksyczność.

Jeśli wasza miłość jest prawdziwa i ufasz swojemu partnerowi – to nie musisz się martwić odrzuceniem i możesz być szczery w tym związku i możesz powiedzieć, co leży ci na wątrobie. Zwłaszcza, że zazwhttps://dupencje.pl/czerwone-flagi-w-zwiazku/yczaj myślimy, że jeśli ta osoba nas kocha i jesteśmy dla niej naprawdę ważni, to powinna znać nasze potrzeby. Tylko w ten sposób możemy znaleźć prawdziwą miłość i uczynić nasz związek trwałym. W końcu w dzisiejszych czasach trudno znaleźć dobrą osobę, nie mówiąc już o koronawirusie, ponieważ covid uniemożliwi wielu parom znalezienie prawdziwej miłości.

Brak granic

Wyznaczanie granic w związku jest bardzo ważne, ponieważ czasami druga osoba nie wie, kiedy przestać. Spróbuj więc spokojnie z nią porozmawiać i wyznaczyć granice (szczególnie warto to zrobić, jeśli stworzyłeś nowy związek). Z jednej strony wydaje się to okrutne, ale z drugiej strony musimy pamiętać, że są pewne rzeczy, których nie powinniśmy akceptować, bo to nie jest droga do relacji, dlatego pamiętajcie o wyznaczeniu odpowiednich granic i upewnieniu się, że ich partner ich nie przekracza.