Dlaczego tak ciężko szuka się miłości w czasie epidemii covid-19?

144

W dobie pandemii koronawirusa, znalezienie miłości jest znacznie trudniejsze niż zwykle. Jak więc znaleźć miłość podczas pandemii? Dowiesz się o tym w naszym poradniku dla singli!

Dlaczego tak ciężko szuka się miłości w czasie epidemii covid-19?

Najpierw zastanów się, czego szukasz

To może pomóc ci zawęzić grono osób, którym będziesz zainteresowanych. Naturalnie nikt nie lubi marnować czasu, ale w tym wypadku warto jest poświęcić te kilka dni, na określenie wad i zalet, które możesz zaakceptować w danym człowieku. Wiele osób zapomina również wziąć pod uwagę, że znalezienie kogoś jest długim i problematycznym procesem – nawet jeszcze bardziej uciążliwym w przypadku pandemii – ponieważ gdzie można znaleźć kogoś, jak wszystko jest pozamykane?

Gdzie szukać (po pandemii)?

Na przykład możesz dołączyć do grupy entuzjastów jakiegoś tematu (modelarstwo, treningi etc) lub skorzystać z dowolnej aplikacji randkowej typu tinder. Wtedy jest prawie pewne, że spotkasz kogoś interesującego. Wiele pozytywnych aspektów poznawania nowych ludzi zostało udowodnionych naukowo, warto wspomnieć, że ludzie są dziś bardziej podatni na frustrację, zwłaszcza siedząc w izolacji. Pamiętaj też, żeby nie wyglądać na zdesperowanego, bo jeśli ktoś uzna Cię za zdesperowanego, to trudno będzie Ci spotkać jakąś naprawdę fajną osobę.

Internet traktuj jako sposób na to, aby wrócić do świata randek

Takie traktowanie jest wskazane, bo istnieje bardzo mała szansa, że poznasz kogoś fajnego, kto nie tylko nie zawodzi swoim intelektem, ale również całkiem nieźle wygląda. Nie można zaprzeczyć, że większość ludzi organizuje swoje życie seksualne w czasie pandemii w aplikacjach randkowych. Naprawdę trudno jest spotkać tam wartościową osobę, bo każdy chce modela/modelki dodatkowo zarabiającego świetnie, oraz przy okazji dobrze gotującego, prawda? Niestety, ale taka lalka barbie, czy Ken nie istnieje – w tym wypadku pozostają ci seks gadżety i filmy porno, bo jeśli masz takie kryteria, to szansa na to, że znajdziesz kogoś fajnego jest naprawdę niska. Ponadto ogromny wybór sprawia, że niektórzy po prostu rozmawiają, nie mając intencji na cokolwiek więcej, co bardzo utrudnia wybór kogoś. Tinder pokazuje, że nie jesteś wyjątkowy, jeśli jesteś normalnym człowiekiem, dlatego też nigdy nie powinieneś z niego korzystać ,,na poważnie”.