Powrót do byłego partnera – nawet o tym nie myśl!

136

Wiele osób, po rozstaniu się czasem zastanawia się, czy powrócenie do niego nie jest przypadkiem dobrym pomysłem. Eksperci twierdzą, że nie warto, bo skoro raz się już zepsuło, to dlaczego mielibyście do siebie wrócić? Naturalnie nie jest to jedyny powód, dla którego nawet lepiej jest nie myśleć o powrocie do byłego partnera!

Powrót do byłego partnera – nawet o tym nie myśl!

Ekspert radzi – nie rób tego!

Każdy chyba to wie, że ludziom trudno jest się zmienić, a my tylko wyrządzimy sobie w ten sposób więcej szkody. Lepiej szybko zerwać, a potem już nigdy nie być razem. Oczywiście będzie to bolesne i nieprzyjemne, ale przynajmniej po zerwaniu krócej będziemy myśleć o tej osobie, niż gdybyśmy wracali do siebie co jakiś czas z powrotem. W końcu niewiele związków może się ponownie rozpaść i ponownie zjednoczyć na stałe.

Powrót zniszczy ci psychikę

Niestety, bez względu na to, co robimy, nadal będziemy musieli doświadczyć bólu rozstania i ponownie nauczyć się żyć samotnie. Nie ma innego wyjścia. W końcu nie bez powodu, niektórzy mówią, że w miłości, tak jak na wojnie, wszystkie chwyty są dozwolone. Z tego powodu też kolejne rozstania i powroty mogą sprawić, że będziesz czuł się jeszcze gorzej. Naturalnie sama zdrada partnera powinna deklasować twój pomysł na powrócenie do starego związku.

Niezależnie od tego, czy oboje o tym wiecie, że już nie będziecie razem, nikt tutaj tak naprawdę nie wygrywa. Musimy jednak pamiętać, że relacje to tylko dopełnienie naszego życia. Nie mówimy, że poświęcanie się w związkach jest złe, ale musimy znaleźć kompromis, który jest bardzo ważny dla budowania relacji i być może dla odkrywania siebie.

Czy da się uniknąć zdrady partnera?

Możesz zminimalizować ryzyko zdrady. Przedyskutuj swoje relacje z partnerem, swoje potrzeby i inne sprawy z partnerem z wyprzedzeniem, aby sprawdzić, czy partner jest nadal ci wierny. W normalnych okolicznościach nie będziemy omawiać takich ogólnych kwestii, zwłaszcza gdy sprawy układają się dobrze.

Jednak im szybciej zrozumiesz preferencje swoje i swojego partnera, tym lepiej. Przecież fakty mogą wskazywać, że mamy zupełnie inne poglądy na temat wierności i najlepiej cofnąć się lub ciężko pracować, aby znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony. To tak samo jak dyskusja z tym, które zabawki erotyczne dzisiaj w łóżku wykorzystacie, bądź też co chcecie zjeść na obiad. Komunikacja jest tutaj niezbędna. Jeśli to się nie powiedzie, lepiej się rozstać, niż kogoś zdradzać, prawda?